2018 Zone Team Rosters - Boys


 

2018 Zone Team Rosters 

 

ZONE 1 - Sunny South

#

Name

Hometown

  Justin Baker Raymond
  Treydon Barton  Stirling
  Maddux Barton Stirling
  Bubu Benjamin Medicine Hat
  Lorenzo Blood Lethbridge
  Nolen Grindle Coalhurst
  David Hansen Lethbridge
  Luke Jacobs Magrath
  Ty Nielsen Barnwell
  Hudson Stasiuk Stirling
  Mason Tanner Lethbridge

 

 

ZONE 2 - Big Country

#

Name

Hometown

  Aiden Arcus  Airdrie
  Jordan Begley  Canmore 
  Kyle Bradley-Dyer  Heritage Point 
  Janreevan Dave Manuel Airdrie 
  Zachary Duncan  Bearspaw 
  Wyatt Fleming  Olds 
  Josiah Gustafson  Okotoks 
  Aiden Kalin  Bearspaw 
  Jacob Mulholland  Airdrie 
  Isaiah Neilsen  Airdrie 
  Evan Simm  Cochrane 
  Cian Smith  Bearspaw 

 

 

ZONE 3 - Calgary

#

Name

Hometown

  Amaju Abati  Calgary 
  Tyler Anderson  Calgary  
  JC Brooks  Calgary  
  Tobe Ezeokafor  Calgary  
  Kaden Hecker  Calgary  
  Reed Korver  Calgary  
  Tag Layton  Calgary  
  Jonel Muyo  Calgary  
  James Nicholas-Ehiwuogwu  Calgary  
  Gabriel Ponte Rodriguez Calgary
  Artemus Rapada  Calgary  
  Aiden Twigg  Calgary  

 

 

ZONE 4 - Parkland

#

Name

Hometown

  Jian Decena Red Deer
  Marc Franco Red Deer
  Coen Good Red Deer
  Kage Hansen Red Deer
  Harris Khan Red Deer
  Lucas Kuprowski Red Deer
  Adnesse Pannebecker Lacombe
  Ezra Samson Red Deer
  Zach Schilling Halkirk
  Josh Zingle Alder Flats
  Jared Kozoil Red Deer 

 

 

ZONE 5 - Black Gold/Yellowhead

#

Name

Hometown

  Brennan King  Edson
  Ryley Lewis Spruce Grove
  Tyson Lewis Spruce Grove
  Nash May Leduc
  Dreysen McCallum Leduc
  Zander McRae Leduc
  Koen Miller  Parkland County
  Brett Mochulski Sherwood Park
  Christian Moore Beaumont
  Kalan Smith Parkland County
  Austin Starchuk Sherwood Park
  Kohl Wedman Leduc County

 

 

ZONE 6 - Edmonton

#

Name

Hometown

  Awid Amerey  Edmonton 
  Jackson Davediuk  Edmonton  
  Osagie Emenim  Edmonton  
  Owen Herle  Edmonton  
  Pardeep Khaira  Edmonton  
  Ezra Larocque-Saunders  Edmonton  
  Vinn Patrick Pia Mcmullen  Edmonton  
  Prateek Sanghera Edmonton  
  Noam Rosenblum  Edmonton  
  Connor Schutte  Edmonton  
  Zeshan Sheikh  Edmonton  
  Romeo Sisneth  Edmonton  

 

 

ZONE 7 - Northeast

#

Name

Hometown

  Colby Anderson  Tofield 
  Tanner Brooke  Viking 
  Matthew Cavanagh  Lloydminster 
  Ted Dorceus  St. Paul 
  Owen Ernst  Cold Lake 
  Patrick Fisher  Wainwright 
  Sam Huxter  Fort McMurray 
  Godwin Javier  Lloydminster 
  Jake Orieux  Lloydminster
  Alain Tshilombo Jr.  Cold Lake 
  Barrett Walsh  Cold Lake 
  Mattias Wright  Lloydminster 

 

 

ZONE 8 - Peace Country

#

Name

Hometown

  Walter Adeyanju  Grande Prairie 
  Liam Breen  Sexsmith 
  Seth Dayondon  Grande Prairie  
  Marc-Aidan Dungo  Grande Prairie  
  Mohanad Eraghubi  Grande Prairie  
  Jaron Fischer  Clairmont 
  Kaden Gravengard  Grande Prairie  
  Cadence-Oliver Macarag  Grande Prairie  
  Maero Onwah  Grande Prairie  
  Laken Rein  Peace River 
  Kurt Saluna  Peace River 
  Gavin Wasylciw  Worsley 

 

Proud Partners of ABA

Upcoming Events


Sep. 21, 2018 10:00 AM to Sep. 23, 2018 6:00 PM

FIBA 3X3 Edmonton Challenger
Ice Palace - West Edmonton Mall

read more »